Vyberte si typ sauny, ktorý vám vyhovuje

Saunovanie je prospešné ľudskému organizmu. Zbavuje naše telo nahromadených toxínov. Počas minút strávených v saune sa nám v dôsledku potenia silne roztiahnu póry, takže škodlivé látky môžu veľmi rýchlo opustiť naše telo. Základom saunovania je striedanie pôsobenia tepla a chladu na ľudské telo. Tento proces spôsobuje rozšírenie ciev, zrýchlenie krvného obehu a vylučovanie potu. Saunovanie ovplyvňuje nielen náš fyzický a duševný stav, ale tiež pôsobí prventívne a je príjemným a účinným spôsobom, ako predchádzať chorobám a stresu.

Sauny-kategória
Fínske sauny
Artboard 1 copy-80
Infra sauny
Artboard 1-80
Kombinované sauny

Fínska sauna

Odporúčaná teplota vo fínskej saune vo výške hlavy je okolo 75-90 °C a je výborná na zlepšenie kardiovaskulárnych ochorení. Saunovanie pôsobí povzbudzujúco na organizmus, zvyšuje metabolizmus, pomáha odstraňovať toxíny a odpadové látky. Pri sedení vo fínskej saune naše srdce pracuje rýchlejšie, čím lepšie dodáva krv všade a pomáha odstraňovať odpad z nášho tela. Sauna je vhodná aj na liečbu alergických problémov, zlepšenie stavu ekzematickej pokožky, zmiernenie opakujúcich sa zápalových ťažkostí a svalovej horúčky.

Odporúča sa používať maximálne dvakrát týždenne a po zapnutí treba počkať, kým sa nahreje na správnu teplotu.

 

Infra sauna

Funguje pri oveľa nižšej teplote (35-45 °C) v porovnaní s tradičnou fínskou saunou, s čím súvisí aj silnejšie zrýchlenie tepovej frekvencie a tým väčšia záťaž pre organizmus. Infrasauna je teda naozaj užitočná pre tých, ktorí nemajú radi príliš horúci vzduch, alebo im to zdravotný stav nedovoľuje.

Dá sa dokonca používať denne, hneď po zapnutí, pretože nemusíte čakať, kým sa zahreje.

Dušou infrakabíny je infračervený žiarič, ktorý vysiela lúč špecifickej vlnovej dĺžky, voľným okom neviditeľný. Dlhovlnné infračervené žiarenie preniká 3,5-4 cm hlboko do svalových vlákien a zahrieva ich zvnútra von, v dôsledku čoho sa pot produkuje 3-4 krát silnejšie ako normálne.

V infrasaune sa potíme nielen cez potné žľazy, ale aj cez mazové žľazy, čo je dôležité, pretože mnohé toxické látky sa nerozpúšťajú vo vode, ale len v telesnom tuku. V bežnej saune tvorí 97 % potu voda, v infrasaune sa „vypotí“ 80 % vody a 20 % tuku, cholesterolu a iných toxických látok rozpustných v tukoch.

V infrasaune spálite rovnaký počet kalórií až za dvojnásobný čas ako vo fínskej saune.

 

Kombinovaná sauna

Kombinovaná sauna integruje fínsku a infra saunu v jednom. Kombinovanú saunu je možné doplniť soľnou terapiou alebo bio terapiou. Z kombinovaných sáun je možné vybrať suchý aj mokrý variant.

Kombináciou technológií fínskej sauny a infrasauny získate multifunkčnú saunu s mnohými liečivými účinkami pre Váš organizmus.

Kombinovaná sauna ponúka široké spektrum možností saunovania, pretože je spojením klasickej fínskej sauny a infrasauny. Často zákazníci riešia otázku akú saunu si majú zvoliť. Niekedy na rozhodnutie voľby sauny vplýva nedostatok priestoru, či preferencia na typ sauny. A práve tieto otázky Vám pomôže vyrieši kombinovaná sauna, ktorá umožňuje v jednom priestore sauny používanie súbežne aj samostatne prevádzku oboch technológií.

 

Parná sauna

Parné sauny používajú na ohrev priestoru generátor naplnený vriacou vodou s teplotou zväčša okolo 43,3 ° C. Voda vytvára parný kúpeľ s vysokou vlhkosťou , ktorý sa podstatne aj niektorými zdravotnými účinkami. V parnej saune si môžete zlepšiť cirkuláciu krvi, uvoľniť stuhnuté svaly a kĺby, podporiť zdravie pokožky otváraním pórov a spriechodniť dutiny a pľúca.

 

Sauny v ponuke WELLIS.

Náš rozšírený saunový set poskytuje našim zákazníkom dokonalý výber. Či už ide o saunu pre 2 osoby alebo skupinu až 6 osôb, medzi výrobkami Wellis je ľahké nájsť výber, ktorý vyhovuje vašim potrebám.

Prečo si vybrať saunu Wellis?

Sauny Wellis sú vyrobené z kvalitnej kanadskej borovice hemlock, čo je zárukou ich odolnosti. Vyberte si z našich vlastnoručne postavených fínskych a infračervených sáun a užívajte si každý deň rozmaznávajúci efekt tepla vo svojom dome! Kontaktujte nás pre jedinečnú ponuku!

Na čo si dať pozor pred kúpou sauny?

Umiestnenie sáun je potrebné zvoliť tak, aby medzi vrchom sauny a stropom miestnosti zostala medzera aspoň 20 cm, pretože na streche sauny je umiestnená aj riadiaca jednotka a vývod ventilátora a dbajte na to, aby boli osadené na pevný a vodorovný povrch.

Naše sauny sú dodávané rozložené a pri ich montáži odporúčame pre zachovanie záruky pomoc nášho odborníka. Pri inštalácii infrasáun nie je potrebný elektrikár, ale v prípade fínskych sáun je potrebné trojfázové pripojenie.

Nákupný košík